Do czego wykorzystuje się mostki przełaunkowe?
Towar i surowce przeznaczone do transportu zwykle trafiają do samochodów ciężarowych oraz dostawczych. W praktyce jednak czynność załadowywania oraz rozładowywania pojazdów transportowych można nastręczać wiele problemów odpowiedzialnym za realizację tego typu usług osobom. Wszystko przez różnicę poziomów między powierzchnią ziemi i podestu samochodowego. Sprawdź, jak w takiej sytuacji można efektywnie wykorzystać mostki przeładunkowe.
Czym są mostki przeładunkowe?
Pod pojęciem mostków przeładunkowych najczęściej rozumie się specjalne urządzenia umożliwiające połączenie danego pojazdu z rampą albo posadzką magazynu na przeładunkowych frontach. W praktyce tego typu modele znacząco ułatwiają przeładunek towarów z pomieszczenia magazynowego do auta dostawczego lub ciężarowego bądź na odwrót. Dzięki nim możliwy jest bowiem swobodny wjazd wózków rozładunkowych na podest samochodu oraz zjazd z niego. Mostki przeładunkowe z Sanokadzieli się zazwyczaj na artykuły aluminiowe oraz sprężynowe. Pierwsze z nich odznaczają się relatywnie niewielką długością oraz masą. Wśród aluminiowych urządzeń wyodrębnia się sprzęt stacjonarny, ręcznie przestawny oraz przesuwny. Nośność tego typu mostków w zależności od wybranego modelu oscyluje na poziomie od 4 do 6 ton. Mostki sprężynowe charakteryzują się prostą, stalową konstrukcją. Artykuły występujące w dwóch wersjach – jako mostki jezdne lub stacjonarne – przeznaczone są do ręcznej obsługi. Poszczególne modele różnią się między sobą długością oraz szerokością płyty. Nośność standardowych modeli wynosi około 6 ton.
Zastosowanie mostków przeładunkowych
Wysokiej jakości mostki przeładunkowe znajdują zastosowanie nie tylko w zakładach produkcyjnych oraz halach magazynowych. Po tego typu urządzenia chętnie sięgają również pracownicy sklepów meblowych. Omawiane wyroby doskonale nadają się bowiem do wykorzystywania przy rozładowywaniu i przeładowywaniu tak gotowych, już skręconych mebli, jak i ich części umieszczonych w osobnych pakunkach. Mostki przeładunkowe, których sprzedażą zajmuje się, m.in. firma BODNAR – producent bram garażowych z Sanoka – używane są ponadto w sklepach spożywczych, chłodniach oraz restauracjach. Doskonale sprawdzają się przy przeładowywaniu skrzynek oraz palet z różnorodnymi produktami żywnościowymi.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana