Agregaty chłodnicze w samochodach dostawczych
Agregaty chłodnicze, które stosowane są w samochodach dostawczych, mają za zadanie dostarczać zimne powietrze do wnętrza odpowiednio zaizolowanego termicznie nadwozia samochodu. Urządzenia chłodzące są niezbędne dla pojazdów, które transportują żywność, zwłaszcza nabiał i produkt świeże, takie jak mięsa, warzywa i owoce. Od sprawnie działającego agregatu zależy, czy towar, jaki trafia do sklepów, będzie świeży i zdatny do spożycia.
Agregat chłodniczy do samochodu dostawczego. Co warto wiedzieć?
Agregat chłodniczy powinien być przede wszystkim dopasowany do powierzchni nadwozia. Zbyt mała moc urządzenia nie zapewni odpowiednich warunków do transportu żywności. Urządzenie chłodnicze może być zasilane od alternatora, silnika samochodu lub posiadać własny napęd. Wybór agregatu powinien zależeć od kilku parametrów, a dokładnie od takich jak wielkość powierzchni do schłodzenia, rodzaj przewożonego w pojeździe towaru oraz możliwego zakres temperatur. Istotny jest także czas przeładunku oraz dystans, jaki będzie pokonywać pojazd z agregatem.
Każdy agregat chłodniczy zbudowany jest z jednostki zewnętrznej, czyli skraplacza, który zwykle znajduje się na dachu lub ścianie przedniej pojazdu oraz parownika, czyli chłodnicy montowanej w przestrzeni ładunkowej. Firmą, która świadczy usługi sprzedaży, montażu oraz serwisu agregatów chłodniczych jest Thermo Technica, która odziały znajdują się w Szczecinie i Słubicach. Punkty czynne całodobowo oferują serwis agregatów chłodniczych, a także okresowe przeglądy i wydawanie kart urządzeń oraz podstawowe czynności konserwacyjno-naprawcze.
Rodzaje agregatów chłodniczych
Jednym z wielu zastosowań agregatów jest przewóz leków, kosmetyków, szczepionek i innych substancji, które wymagają odpowiedniej temperatury w samochodzie, aby nie stracić swoich właściwości na skutek nieodpowiedniego przechowywania. Niektóre modele agregatów pozwalają na uzyskanie temperatury sięgającej 20 stopni poniżej zera. Idealnie sprawdzają się do przewozu mrożonek i lodów, a także innych wyrobów, które muszą być transportowane w mroźniach. Standardowe agregaty do transportu świeżego towaru pozwalają schłodzić wnętrze przestrzeni ładunkowej do poziomu 0 stopni Celsjusza. W takich chłodniach przewożone są świeże mięsa, ryby, owoce i warzywa. Niektóre typy agregatów mogą działać także w czasie postoju, co sprawia, że w chłodniach panują optymalne warunki nawet podczas załadunku i rozładunku lub w czasie przerw na trasie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana